Wycieczka do Torunia

W słoneczny, piątkowy poranek (6.05.2022r.) uczniowie klas 4d i 5b wraz z nauczycielami i opiekunem wyruszyli w podróż do Torunia. Droga minęła szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.

Podczas wycieczki widzieliśmy mury obronne, basztę, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski, pomnik Kopernika i skrzypka Flisaka. Podczas spaceru po Starym Mieście przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków.

Kolejnym punktem wycieczki było wypiekanie piernika. Dzieci samodzielnie wykonały pierniki i poznały historię wypiekania pierników w Toruniu.

Nie zabrakło czasu na zakup pamiątek. Później obejrzeliśmy seans „Poza horyzontem" w Planetarium. Czy jesteśmy w stanie zajrzeć poza horyzont, jaki wyznacza nam kopuła nieba, by zrozumieć takie pojęcia, jak czas i przestrzeń?

Z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy w drogę powrotną do Pniew, wstępując na posiłek do restauracji McDonald’s.