Leporello do lektury "Asiunia".

Uczniowie klasy 3d są w trakcie realizacji mini projektu "Polska moja ojczyzna".

Jednym z punktów było omówienie lektury Joanny Papuzińskiej "Asiunia". Uczniowie otrzymali propozycję nieco innego omówienia książki przez wykonanie leporello. A co to takiego? Najkrócej ujmując leporello to książeczka składająca się jak harmonijka. Taka harmonijkowa budowa od razu kojarzy się z następstwem zdarzeń. Otwieranie poszczególnych stron i zamykanie innych to jak odkrywanie tajemnic kryjących się w książce. Do tego dużo radości przy wypełnianiu kolejnych stron i mamy przepis na niezapomniane spotkanie z lekturą.

Podczas omawiania lektury nie zabrakło również rutyn myślenia krytycznego. Tym razem zastosowaliśmy rutynę "Most" oraz pierwszy raz pojawiła się rutyna "Dziennik reportera".

Efekty pracy widać na zdjęciach Śmiech.