6b i 6c z wizytą w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Uczniowie klasy 6b i 6c w czasie wizyty w Muzeum Narodowym w Poznaniu przekonali się, że obrazy opowiadają.

Punktem wyjścia lekcji muzealnych były fragmenty przypowieści, mitów, legend oraz fotografii przedstawiających detal lub małą część obrazu. Idąc tym tropem dzieci musiały wskazać obraz w salach muzealnych. Następnie pracownicy muzeum razem z dziećmi odczytywali sceny przestawione na obrazach. Uczniowie z ciekawością oglądały porwanie Europy, spowiedź Madeja oraz czarnoksiężnika Twardowskiego, który sprawił, że królowi ukazała się Barbara Radziwiłłówna. To tylko trzy przykłady dzieł sztuki, które odczytywały i podziwiały dzieci.

Lekcje muzealną połączono także ze zwiedzaniem barokowej fary w Poznaniu.

19 stycznia 2023r. uczniowie 6b i 6c przekonali się, że spotkanie z kulturą jest ciekawą formą spędzania czasu.

A.Twardosz