"Schowaj jesień do lapbooka" - konkurs

Jesień to piękna pora roku, tyle wspaniałych rzeczy dzieje się dookoła nas. Uczniowie klas drugich jeszcze podczas zajęć w szkole utrwalali zdobytą na ten temat wiedzę tworząc tematyczne książki – lapbooki.

Od dawna wiadomo, że żeby się czegoś szybko nauczyć trzeba zaangażować jak najwięcej zmysłów. Tak się dzieje kiedy tworzymy lapbooka – wykorzystujemy prawie wszystkie zmysły. Dzięki temu uczymy się nieświadomie już na poziomie tworzenia. Lapbook jest „książką” tematyczną, którą tworzy się na dany temat i w której tworzeniu dziecko aktywnie uczestniczy. W lapbookach uczniów znalazły się informacje wraz z obrazkami dotyczące jesiennej pogody, darów lasu, sadu i ogrodu. Pojawiły się sylwetki leśnych zwierząt. Z lapbooków wykonanych przez dzieci można dowiedzieć się kiedy się rozpoczyna i kończy kalendarzowa jesień.

Ta metoda zbierania informacji wokół tematu jesieni bardzo spodobała się uczniom, pobudzała ich kreatywność i dała dużo radości.

Komisja konkursowa wyróżniła autorów kilku prac:

Natalia Pawłowicz i Blanka Owsianna klasa 2e
Janek Pietruszyński klasa 2f
Julia Woźniak i Julia Zimoń klasa 2e
 Nicol Lukinykh i Michalina Kędzia klasa 2a

Gratulujemy!
Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii.
 A.Synowczyńska