„Pasuję Cię na czytelnika biblioteki szkolnej”

Na przełomie listopada i grudnia 2021 miała miejsce uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.

To ważny moment dla uczniów klasy pierwszej, ponieważ odtąd będą mogli korzystać ze szkolnego księgozbioru.

Na początku spotkania panie bibliotekarki wyjaśniły, w jaki sposób korzystać z biblioteki. Wspólnie z dziećmi przypomnieliśmy sobie, jak należy dbać o książki. Uczniowie rozwiązali również zagadki związane z biblioteką. Następnie pierwszoklasiści po raz pierwszy wypożyczyli książki.

„Pasuję Cię na czytelnika biblioteki szkolnej” – to słowa wypowiedziane przez panie bibliotekarki do każdego pierwszaka. Podczas uroczystości obowiązkowo pojawił się magiczny ołówek. Nie zabrakło też upominków. W prezencie od bibliotekarek pierwszaki i wychowawczynie otrzymały kolorowe zakładki.

Wierzymy, że zachęcimy najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki szkolnej oraz podróży do fantastycznych i baśniowych krain, znajdujących się na stronach czytanych przez nich książek.

bibliotekarki szkolne