• Odwiedziny: 6442075

Najlepsze wśród najlepszych

We wtorek, 10 maja 2022 roku w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

Z uwagi na liczbę laureatów (262) galę podzielono na dwie części. Przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich  - Marta Malinowska i Dominika Durczak - wraz ze swoim nauczycielkami i jedną z mam uczestniczyły w uroczystości o godzinie 12.00.

Przybyłych laureatów, ich rodziców i nauczycieli powitał odpowiedzialny za konkursy przedmiotowe w naszym województwie koordynator Rafał Renz, który przedstawił zgromadzonym przewodniczących wszystkich jedenastu komisji konkursowych. Przekazał także informacje o frekwencji i wynikach tegorocznej rywalizacji. Do konkurów na etapie szkolnym zgłosiło się 36684 uczniów, finalistami stopnia wojewódzkiego zostało 314 uczniów, a laureatami 226. Największą popularnością cieszyły się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego i Wojewódzki Konkurs Matematyczny (miały odpowiednio 9308 i 9242 uczestników). Do zwycięzców zwróciła się Wicewojewoda Wielkopolski Beata Maszewska, która gratulowała im osiągnięć. Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł nazwał ich uczniowską elitą. O roli wyobraźni w zdobywaniu dobrych celów mówił w krótkiej prezentacji pan wizytator Rafał Renz.

Następnie każdy z laureatów wychodził na scenę i odbierał zaświadczenie z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, książkowy upominek od pani Wojewody i gratulacje przewodniczącego swojej komisji konkursowej, a jego imię i  nazwisko oraz nazwa szkoły, którą reprezentuje, były wyświetlane na ekranie. Marta Malinowska, podopieczna pani Jolanty Woropaj, znalazła się wśród siedmiorga tegorocznych laureatów Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, a Dominika Durczak, pracując pod kierunkiem pani Joanny Fabianowskiej, w gronie dwanaściorga laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Uroczystość, służąca uhonorowaniu sukcesów uczniów, była okazją do przeżycia podniosłych chwil także dla dorosłych uczestników tego spotkania. Naszym Laureatkom jeszcze raz gratulujemy.