• Odwiedziny: 6481939

Szkolna Liga Historyczna

Konkurs dla uczniów zainteresowanych historią „Szkolna Liga Historyczna” został wymyślony w naszej szkole w marcu 2020 r. Był to czas, gdy po raz pierwszy zawieszono zajęcia z powodu pandemii.

Liga polega na tym, że codziennie - przez 3 tygodnie - na internetowym portalu ukazują się pytania (z reguły po 5) dla każdego rocznika osobno - dla kl. 7 i kl. 8. Pytania zamieszczane są  stronie Testportal. Łącznie w każdej edycji jest 75 pytań, ale były też Ligi składające się ze 100 zadań. Liczy się nie tylko wiedza, ale też refleks i wytrwałość.

Od czasu pierwszej Ligi przeprowadzono już kilkanaście edycji. Gdy wróciliśmy do nauki stacjonarnej jej fani nalegali, aby ją dalej prowadzić. Zwycięzcy Szkolnej Ligi Historycznej otrzymują jako nagrody książki o tematyce historycznej. Są też oceny za aktywność z przedmiotu. Autorem pytań jest  Dariusz Norek.

Wyniki ostatniej Szkolnej Ligi Historycznej w II półroczu 2021/22

Liga Klas VIII„Wielkanocna Ósemka 2022” - wzięło udział 20 uczniów, można było zdobyć 75 punktów.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Jędrzej Janisch 74 p.  klasa 8F
Patrycja Pilarska  69 p.  klasa 8B
Wiktoria Dombrowska 65 p.  klasa 8A

Liga Klas VII„Wielkanocna Siódemka 2022”  - wzięło udział 35 uczniów, można było zdobyć 75 punktów.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Kornelia Stachowska  75 p.  klasa 7C
Olga Bondyra  74 p.  klasa 7D
Matylda Kucza 73  p.   klasa 7D

W czasie pandemii nagrody „dojeżdżały” bezpośrednio do domów uczestników. Po powrocie do zajęć stacjonarnych podsumowania odbywały się w szkole w większym gronie. Na zdjęciach można zobaczyć część laureatów z  trzech lat.

Przykładowe odcinki Ligi

D.N.