Wycieczka do Poznania klasy 1a i 1e

Dnia 3 listopada klasy 1a i 1e udały się wycieczkę do Poznania. Najpierw zwiedzano Muzeum Rogala na Starym Rynku.

Uczniowie sporo dowiedzieli się na temat tradycji wypiekania rogali świętomarcińskich,  a także poznali recepturę na pyszny , oryginalny rogal. Poznali też wiele słów gwary poznańskiej. Praca w parach i pokaz praktyczny wypieku rogali cieszył się dużym zainteresowaniem. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Cytadeli, a dokładnie Muzeum Uzbrojenia. Tematyka walki zbrojnej Polaków stanowi nieodzowny i obowiązkowy materiał z  historii Polski, tym bardziej, że niedługo świętować będziemy rocznicę odzyskania niepodległości.

Pokaz uzbrojenia  żołnierzy walczących za  Polskę, jak zawsze wzbudził ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych.

B.Wieczorek