Z wizytą u weterynarza

3 listopada uczniowie klasy 3d wybrali się na wycieczkę do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego Pana Artura Maślaka.

Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

Uczniowie dokładnie obejrzeli gabinet weterynaryjny, dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pan Artur Maślak, opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki. Pan weterynarz opowiedział również do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt.

Cała klasa pięknie dziękuje Panu Arturowi za to ciekawe spotkanie!