Spotkanie z archeologiem

Na pierwszych lekcjach historii w klasie IV uczniowie dowiadują się, że wiele informacji o życiu dawnych ludzi dostarczają badania archeologiczne.

Poznanie tajników pracy archeologa stało się inspiracją do zorganizowania wycieczki  klasy 4A i 4B do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Czwartoklasiści biorąc udział w lekcji muzealnej sami przez chwilę stali się archeologami. Dowiedzieli się jak wyglądają wykopaliska, rysowali szkice odkrytych zabytków, rekonstruowali gliniane naczynia. Zwiedzali też z przewodnikiem część wystaw w poznańskim muzeum.

Potem był krótki spacer ulicami Poznania w kierunku Multikina. Po drodze nie przegapiono okazji do zdjęcia przy zabawnym pomniku Starego Marycha. Seans kinowy był ściśle związany z tematem wycieczki. Film "Tedi i szmaragdowa tablica” opowiadał o młodym archeologu, usiłującym odwrócić klątwę wywołaną przez nieostrożne posługiwaniem się odkrytymi starożytnymi zabytkami. Film pełen fantastyki, ale przede wszystkim była to świetna zabawa.

D.N.