„Sensoryczna harmonia”

Innowacja jest skierowana do uczniów klas I-III i będzie realizowana na wybranych zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, na których praca terapeutyczna z dziećmi zostanie poszerzona o elementy terapii metodą integracji sensorycznej (SI).

Czas trwania innowacji – październik 2022r.-czerwiec 2023r.

Uzasadnieniem wprowadzenia ww innowacji są obserwowane i diagnozowane u uczniów trudności, których podłożem są między innymi zaburzenia procesów przetwarzania sensorycznego. Zaburzenia te mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój sensomotoryczny, poznawczy oraz emocjonalno-społeczny uczniów.

Celem wprowadzonej innowacji jest poszerzenie zakresu pracy terapeutycznej z uczniami o elementy metody SI, która korzystnie wpływa na normalizację odbierania i przetwarzania przez dziecko bodźców płynących z otoczenia a tym samym na poprawę jego ogólnego funkcjonowania.

Anna Chmielnik – pedagog, terapeuta SI