Imieniny: Grzegorza, Karoliny

Troje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach zdobyło tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Dnia 17.02.2023r. odbył się w Poznaniu ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowali uczniowie w składzie : Violetta Góra (kl.8b), Adrian Zaborowski (kl.8b), Aleksandra Araszkiewicz (kl.8a).

Na etap wojewódzki obowiązywały następujące zagadnienia :

- podział polityczno – administracyjny Polski i Afryki,

- kolonializm i dekolonizacja w Afryce,

- konflikty zbrojne, polskie misje pokojowe, piractwo morskie w Afryce,

- demografia Polski i Afryki,

- osadnictwo w Afryce i problemy dużych miast,

- choroby w Afryce,

- rolnictwo Polski i Afryki,

- surowce mineralne Polski i Afryki,  ich rozmieszczenie i eksploatacja oraz wykorzystanie,

- transport kolejowy, drogowy, morski w Polsce i Afryce,

- przebieg i znaczenie Kanału Sueskiego,

- atrakcje turystyczne Polski i Afryki,

- parki narodowe w Polsce i Afryce.

Prawie wszystkie zagadnienia wykraczały poza podstawę programową, pytania były szczegółowe i podchwytliwe.

Uczniowie dobrze poradzili sobie z opanowaniem materiału, zdobyli następujące wyniki:

Violetta Góra 52 punkty (87%),

Adrian Zaborowski 48 punktów (80%),

Aleksandra Araszkiewicz 46 punktów (77%).

Wysokie wyniki pozwoliły im zdobyć tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i uzyskać cenne punkty, które będą uwzględnione przy rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Uczniowie wiele godzin przygotowywali się do konkursu na kółku geograficznym prowadzonym przez Jolantę Woropaj. Dzięki wspólnej nauce mają oni ogromną wiedzę geograficzną, która bardzo przyda się w dalszej edukacji.

Gratulujemy sukcesu, życzymy ciągłego rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Nauczycielka geografii – J. Woropaj