Stypendyści roku szkolnego 2022/2023

W dniu 7 września 2023r. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów za osiągnięcia edukacyjne, artystyczne, sportowe i absolwenckie w roku szkolnym 2022/ 2023, w ramach Pniewskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

Spośród 14 wyróżnionych uczniów szkół gminy Pniewy są absolwentki naszej szkoły:

Aleksandra Araszkiewicz – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, zdobywczyni Złotej Wrony w rejonowym konkursie literackim, średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły 6,0 i wzorowe zachowanie potwierdzona bardzo wysokimi wynikami na egzaminie ósmoklasisty.

Violetta Góra – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły 5,84 i wzorowe zachowanie potwierdzona bardzo wysokimi wynikami na egzaminie ósmoklasisty.

Michalina Głowacz – z najwyższą średnią za wyniki edukacyjne i z egzaminu ósmoklasisty.

Stypendia za ponadprzeciętne osiągnięcia sportowe otrzymali:

Wiktor Kaczmarek –uczeń klasy 6c, który doskonali swój talent i umiejętności biorąc udział w mistrzostwach i lidze bilardowej podnosząc sportowy poziom Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Brodach oraz Polskiego Związku Bilardowego jako jego licencjonowany zawodnik, w minionym roku szkolnym zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Kielcach, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Tomaszowie Mazowieckim oraz II miejsce w Wielkopolskiej Lidze Bilardowej. Wziął udział w prestiżowym międzynarodowym turnieju PARDUBICE OPEN i VIII Międzynarodowym Festiwalu Bilardowym w Kielcach zajmując wysokie miejsca.

Jakub Skrzypczak –uczeń klasy 7e, trenuje zapasy. Zdobywca  II miejsca w Mistrzostwach Polski U-15 Szkół Podstawowych w Gomulinie i III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Janowie Lubelskim oraz został powołany do polskiej kadry na Międzynarodowe Mistrzostwa Europy U-15 rozgrywanych na Węgrzech, należy do Stowarzyszenia „Akademia Zapasów” w Nowym Tomyślu.

WIĘCEJ - TUTAJ

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!