Święto Patrona Szkoły

„Przeszłość, nieustannie poprzez teraźniejszość styka się z przyszłością” – te słowa Adama Mickiewicza stały się myślą przewodnią tegorocznych obchodów Święta Patrona Naszej Szkoły.

Dyrekcja Szkoły, licznie zaproszeni goście, w tym potomkowie powstańców, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice uczcili pamięć bohaterów, którzy 105 lat temu wzięli udział w zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. W trakcie apelu pan Jarosław Szurka – wnuk powstańca wielkopolskiego - w barwny sposób przybliżył zebranym przebieg powstania w Pniewach i udział w nim mieszkańców naszego miasta. Następnie pani dyrektor szkoły Anna Pupka, w imieniu całej szkolnej społeczności, nadała tytuł Przyjaciela Szkoły panu Zbigniewowi Ochli – wieloletniemu przewodniczącemu Szkolnej Rady Rodziców. Na zakończenie uroczystości uczniowie przedstawili krótki program artystyczny pt. „Powstańcza ławeczka”, w którym przypomnieli najważniejsze chwile polskiej historii i oddali hołd pamięci dzielnych przodków – powstańców.

Święto Szkoły to najważniejszy dzień w naszym szkolnym kalendarzu, przypomina o istocie tradycji, szacunku wobec przeszłości oraz tożsamości narodowej.

L. Liszkowska M. Białkowski