Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Naturalnie Kolorowe 1w 1b, 2c i 2e

We wtorkowe przedpołudnie, gdy promienie słońca odważnie zaglądały do sal lekcyjnych, uczniowie klasy 1b, 2c oraz 2e mieli niecodzienną okazję wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych "Naturalnie Kolorowe", prowadzonych przez p. Oskara Wiśniewskiego - właściciela MoleSchool.

Tematyka zajęć zrealizowana została w idei STEAM  (z ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics).Warsztaty stanowiły podróż przez świat roślinnych i grzybowych barwników. W strojach prawdziwych chemików, dzierżąc niezbędne sprzęty laboratoryjne, dzieci podjęły się sprawdzenia czy rośliny są zawsze zielone, do czego mogą przydać się porosty oraz zbadania jak dokładnie działa chlorofil. Zachwytom i zdziwieniu nie było końca. Wyposażeni w prawdziwe probówki, uczniowie, otrzymali zadanie domowe - powtórzenia wszystkich eksperymentów w zaciszu domowym! Rodzice miejcie się na baczności - nadciągają chemicy laughing.

W. Kociemba-Trawińska
J. Bromber