Pniewy – moja mała ojczyzna

W piątek 12.04.2024 uczniowie klasy 3b realizując szkolne zadania edukacyjne w ramach projektu projektu pt. „Pniewy - moja mała ojczyzna” odwiedzili m. in. Łazienki Miejskie i Sanktuarium Św. Urszuli Ledóchowskiej.

Pan Karol Pściuk, przedstawiciel Stowarzyszenia Rowerzystów Odjechani-Team PL, przybliżył dzieciom historię tzw. Niemieckiego Parku, gdzie niegdyś znajdował się cmentarz ewangelicki, na którym leżał m. in. jeden z powstańców wielkopolskich, Henryk Koch.

Po chwili zabawy w pniewskich Łazienkach zaprezentowana została historia tego miejsca i jego rekreacyjne zastosowanie, a także opowiedziano legendy o dawnym zatopionym mieście i genezie herbu Pniew.

Ostatnim punktem zadania była wizyta w Sanktuarium Św. Urszuli Ledóchowskiej, gdzie dzięki uprzejmości sióstr Edyty i Doroty, dzieci poznały pniewską patronkę – Św. Urszulę Ledóchowską. Nasza święta, Julia, bo tak miała na imię przed ślubami, już jako dziecko była uosobieniem dobra, pogody ducha i szczerego uśmiechu. Dzieci miały okazję zobaczyć celę świętej – miejsce, gdzie żyła i pracowała, usłyszeć o jej zasługach i wspólnie modlić się, powierzając jej zapisane na karteczkach swoje prośby i intencje.

Na zakończenie dzieci otrzymały tematyczną kolorowankę związaną z opowiedzianą legendą i funkcjonalny brelok do kluczy.

Więcej o projekcie - TUTAJ

J. Nizio