Rajd Turystyczny po Regionie Szamotulskim

Dnia 27 kwietnia 2024r. odbył się Wojewódzki Rajd Turystyczny po Regionie Szamotulskim z metą w Nojewie.

Celem imprezy było :

- ukazanie piękna, historii i współczesności miejscowości na trasie rajdu,

- promowanie odznak turystycznych i regionalnych,

- umacnianie serdecznych więzów koleżeńskich między turystami.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 77 uczniów i 6 nauczycieli (L. Węglarz, A. Rogalska, O. Tomczak, E. Krumryk, K. Bernat, J. Woropaj).

Trasa rajdu przebiegała w okolicach Nojewa. Przechodząc przez wiadukt dotarliśmy nad jezioro Kikowskie. Dużo czasu spędziliśmy na terenie dawnej stacji kolejowej jeżdżąc starą drezyną.

Na mecie czekało na nas wiele atrakcji. Jedliśmy smaczne lody, ciepłą zupę oraz braliśmy udział w różnych konkursach.

Byliśmy najliczniejszą i najaktywniejszą drużyną. Zdobyliśmy II miejsce w konkursie wiedzy krajoznawczo – turystycznej (F. Kokoszanek kl.6b, J. Pfeiffer kl.7a) oraz 4 nagrody indywidualne w konkurencjach sprawnościowych ( T. Schmidt kl.7c, A. Włodarczak kl.6c, L. Tomkowiak kl.5f, G. Fidler kl.5b).

To był bardzo aktywnie spędzony czas wolny na łonie natury. Zapraszamy na kolejną imprezę krajoznawczo – turystyczną, która odbędzie się 25 maja 2024r. Będą to Otwarte Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Turystycznych Marszach na Orientację w okolicach Chojna.

Z turystycznym pozdrowieniem opiekun SKKT – PTTK : J. Woropaj