MAMY WICEMISTRZÓW POWIATU SZAMOTULSKIEGO W SZACHACH

Reprezentacja Szkoły Podstawowej, im Powstańców Wielkopolskich w Pniewach została drużynowym wicemistrzem powiatu szamotulskiego w szachach, ustępując jedynie szkole w Dusznikach i pokonując podstawówki z Szamotuł. Mistrzostwa odbyły się 6 lutego 2013 roku w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach.

W naszej drużynie na kolejnych szachownicach zagrali: Cezary Fliger- kl.3a, Oskar Kurowski- kl.2a, Jakub Misiewicz – kl.3b i Emilia Kurowska- kl.2a. Biorąc pod uwagę liczbę zdobytych punktów zdecydowanie najlepiej wypadł Kuba, który wygrał wszystkie pojedynki. Drużyny z Duszniki i Pniew pojechały na turniej dzięki współpracy obu szkół i Uczniowskiego Klubu Sportowego GCK Szach w Sękowie, gdzie regularne zajęcia z młodymi szachistami prowadzą prezes tegoż klubu Stanisław Kaczmarek (opiekun zespołu podczas mistrzostw w Szamotułach) i Maciej Fliger. Przy okazji zachęcamy uczniów do nauki gry w szachy w tym klubie, co sobotę o godzinie 10 (w przypadku zmian w terminach zajęć informacje zamieszczane są na www.szachsekowo.neostrada.pl).

W efekcie turnieju w Szamotułach drużyny szkół podstawowych w Dusznikach i Pniewach awansowały po raz drugi z rzędu do mistrzostw województwa. Zawody odbędą się w 12 lutego 2013 w Zbąszyniu.