Imieniny: Grzegorza, Karoliny

TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE PROGRAMU "KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA" DLA KLAS PIERWSZYCH

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci. Wymagamy już od nich większej samodzielności i odpowiedzialności. Warto w tym czasie zwrócić uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadomić dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w szkole,  w domu, na drodze oraz w Internecie.

Podejmujemy szereg działań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji, nauczyć jak ich unikać oraz jak postępować w razie ich zaistnienia. Nasza szkoła uczestniczy w programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”.

Program skierowany jest do uczniów, nauczycieli i rodziców pierwszoklasistów i realizowany w terminie IX – XI 2013r. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczniów.

W ramach programu:

• nauczyciele przeprowadzają zajęcia według scenariuszy przygotowanych przez specjalistów z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji
  • dzieci oglądają filmy edukacyjne:

„Bezpieczeństwo w szkole”

„Bezpieczeństwo na drodze”

„Bezpieczeństwo w domu”

„Bezpieczeństwo w Internecie”

• każde dziecko otrzymuje książeczkę – kolorowankę, która uczy jak być bezpiecznym w szkole, na drodze, w domu i w czasie zabawy
  • Rodzice otrzymują broszury informacyjne z poradami, które powinni przekazać swoim dzieciom
  • korzystamy z materiałów edukacyjnych w wersji elektronicznej – gry i zabawy o tematyce bezpieczeństwa
  • w dniach 18 – 22 XI dzieci rozwiążą OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE, dzięki któremu utrwalą zdobyte wiadomości i zweryfikują swoją wiedzę.

Jesteśmy przekonani, że udział Pierwszoklasistów w programie „Klub Bezpiecznego Puchatka” przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych dzieci.