2E W LUBOCZEŚNICY

Uczniowie z klasy 2e postanowili sprawdzić swoją wiedzę zdobytą na edukacji przyrodniczej. W tym celu pojechaliśmy do Lubocześnicy.

Na polach odróżnialiśmy żyto od jęczmienia. Nad jeziorem słuchaliśmy śpiewu ptaków i rechotu żab. Odwiedziliśmy gospodarstwa, w których hoduje się zwierzęta ( krowy, byki, świnie). Obserwowliśmy ptaki hodowlane (kury, kaczki, gęsi). Posłuchaliśmy w jaki sposób należy opiekować sie końmi. Oczywiście nie zabrakło ogniska i pieczonych kiełbasek. Samodzielnie szykowaliśmy kolorowe, pyszne kanapki. Atrakcji było bardzo wiele.

Pozostały miłe wrażenia, bagaż doświadczeń oraz ...utrwalone wiadomości z eukacji przyrodniczej.

J.Nizio