U GOŚCINNYCH STRAŻAKÓW

W piątek, 12 czerwca, uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych odwiedzili strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach.

Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków, obejrzały niesamowity sprzęt jakim dysponuje jednostka. Uczniowie mieli okazję zwiedzić garaże Straży Pożarnej,  zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego i ubiorem strażaka podczas akcji  gaśniczej. Każdy mógł wejść do wozu strażackiego i na chwilę poczuć się strażakiem. Druhowie przypomnieli uczniom numery telefonów ratunkowych oraz udzielili wskazówek jak powiadomić odpowiednie służby o zagrożeniu.

Panowie strażacy byli bardzo sympatyczni, chętnie odpowiadali na pytania uczniów. Może w przyszłości jakiś uczeń wybierze ten niebezpieczny, ale jakże ciekawy zawód.

Na zakończenie klasy w podziękowaniu  za miłe spotkanie wręczyły strażakom własnoręcznie wykonane prace plastyczne i kwiaty.

Klasa 1d zakończyła spotkanie ze strażakami wyjściem na smaczne lody.

Nasze uśmiechnięte miny na zdjęciach, świadczą, że wycieczka była ciekawa i udana.

Poniżej również zdjęcia z klasy 1a.