KOLEJNY AWANS CEZAREGO

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że uczeń naszej szkoły, Cezary Fliger - pierwszy zawodnik klubu GCK Szach Sękowo - awansował do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów w szachach, po zajęciu  wysokiego miejsca w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, rozegranych w dniach 13-18 czerwca w Żerkowie.

Po półfinałowych sukcesach w Poznaniu Czarek odniósł cztery zwycięstwa (z Szymonem Rzechtelskim z Ziemowita Złotów, Hubertem Pełnikowskim z Szacha Wolsztyn, Wojciechem Kukorowskim z Chrobrego Gniezno i Stanisławem Paprockim z „Na Pięterku” Poznań), a ponadto dwa razy zremisował i trzykrotnie odchodził od deski pokonany.

Na razie Czarek legitymuje się trzecią kategorią szachową, wyprzedził trzech z ośmiu zawodników wyżej od niego notowanych. Przed nim uplasowało się natomiast ośmiu zawodników KTS Kalisz oraz reprezentanci Lecha-WSUS Poznań, UKS Włoszakowice, Na Pięterku Poznań, Iskry Piła i Raszyna Poznań.

Na Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów, Szach Sękowo będzie jedynym klubem z powiatu szamotulskiego.

Już dziś trzymamy mocno kciuki za naszego kolegę. Gorąco mu kibicujemy i życzymy powodzenia!