ŚWIĘTO DRZEWA NA NASZEJ SZKOLE-PCK

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi, produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają rolę w zapobieganiu powodziom i spowalniają procesy erozji. Regulują klimat otoczenia, łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększają wilgotność powietrza. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej 1/3 wszystkich gatunków roślin i zwierząt. W Polsce święto to obchodzimy od 10 lat.

W naszej szkole z okazji tego święta klasa I A, posadziła dwa drzewka. Inicjatorką tegorocznego sadzenia była uczennica klasy I Zuzia Łukawska, która przywiozła drzewka z leśnictwa Dąbrowa.

Apelujemy do wszystkich wrażliwych na los tego świata, aby sadzić, pielęgnować wszelkie gatunki drzew. Gdyby nie drzewa na świecie, byłoby bardzo smutno, szaro i ponuro. Sadzenie drzew przyczynia się do zmniejszenia ocieplania się klimatu.

A.M.