BAJKI ŁĄCZĄ POKOLENIA

Całoroczną współpracę z Seniorami z Dziennego Domu Seniora w roku szkolnym 2014/2015, zakończono uroczystym spotkaniem w minioną środę. Ponieważ bajki lubią wszyscy niezależnie od wieku, to bajka znalazła się w centrum zainteresowania. Dzieci przedstawiły Seniorom inscenizację autorstwa H. Glistak i Z. Kosowskiej. Wcieliły się w postacie z wielu znanych bajek.

Był Papa Smerf ze swoją ekipą, Babcia, Czerwony Kapturek i Wilk, Leśniczy,  Kopciuszek z Siostrami, Śnieżka i Krasnoludki, Calineczka, Wróżka i inni.

Natomiast Seniorzy wystąpili w bajce "O Tadku- Niejadku, babci i dziadku"- autorstwa W. Chotomskiej. To opowieść o chłopcu, który nie chce jeść, jednakże spacerek z dziadkiem i niespodziewana przygoda z balonem sprawiają, ze diametralnie zmienia zdanie. Zawitała również rozśpiewana i roztańczona Carmen- pani Czesia, która zawsze potrafi zaskoczyć nowym wcieleniem.

Po artystycznych popisach był czas jak zwykle na słodki poczęstunek, gdyż jak mówią słowa piosenki " U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką.." Do zobaczenia w przyszłym roku !

J. Sł i B. Wk.