SPOTKANIE INTEGRACYJNE 6B W OSP

W piątek 18 września 2015 r. uczniowie klasy 6 B wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkali się ze strażakami z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach. Nasi dzielni ochotnicy pokazali  nowoczesne wyposażenie samochodów strażackich uczestniczących w akcjach gaśniczych oraz w sytuacjach ratowania ludzi z wypadków drogowych.

Każdy miał możliwość choć przez chwilę poczuć się strażakiem zakładając na siebie ubiór  strażacki, obsługując  ciężki sprzęt i siedząc w wielkim czerwonym samochodzie. Nie obyło się bez lania wody z węża strażackiego na pobliskie krzewy. Bardzo cennym doświadczeniem było przeszkolenie w  zakresie udzielania pierwszej pomocy. Jak reagować? Gdzie dzwonić? W jaki sposób pomóc nieprzytomnemu człowiekowi? Jak udrażniać drogi oddechowe? To pytania, na które watro znać odpowiedź, gdyż możemy spotkać się z koniecznością niesienia pomocy innej osobie. Uczestnicy wykładu doświadczyli trudu wykonywania masażu serca na fantomie oraz niesienia rannego na noszach do samochodu. Czas pobytu w OSP uprzyjemniły ciasteczka i napoje przygotowane przez rodziców.

Za to miłe i pouczające spotkanie dziękujemy wszystkim strażakom. Szczególne słowa uznania dla Michała Klimka i Adriana Fitznera, którzy z wielką pasją przedstawili trudną, niebezpieczną i bardzo odpowiedzialną pracę każdego strażaka. Dziękujemy!!!