CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W dniu 30 marca odbyło się kolejne spotkanie z książką w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Hania Małyszko z Koła Przyjaciół Biblioteki przeczytała klasie 1b książkę Ireny Landau pt. „Zuzia i piesek w kratkę” z projektu rządowego „Książki naszych marzeń”.

Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Ulą Magdziak z wielkim zainteresowaniem słuchali przemiłej lektury o przygodach Zuzi i jej ukochanego pieska Medorka. Ta pięknie wydana, pełna przygód historyjka oraz kolorowe ilustracje sprawiły, że uczniowie klasy 1 byli zachwyceni opowiadaniem. Hania, w trakcie czytania, pokazywała dzieciom ilustracje, a na kolanach trzymała pluszowego pieska wyglądem przypominającego książkowego Medorka głównej bohaterki, który został bardzo ciepło przyjęty przez pierwszaki. „Zuzia i piesek w kratkę” to opowieść z morałem, z której dowiadujemy się, że nasze marzenia, nawet trochę nietypowe, spełniają się i należy w to wierzyć.  Na zakończenie spotkania dzieci, z pomocą Hani, narysowały kolorowe ilustracje przedstawiające sceny z przeczytanego opowiadania.

Małgorzata Woźna