NOWY KONKURS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Biblioteka szkolna informuje

o nowym konkursie literacko-plastycznym

pt. „Ludzie wśród zwierząt, zwierzęta wśród ludzi: inspiracje literackie”.

Jego organizatorem jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

Motto konkursu służące inspiracji:

Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.   C. Millan, Cesar's way

Zasady konkursu:

Uczniowie klas I – III szkół podstawowych:

wykonanie pracy plastycznej inspirowanej mottem konkursu. Temat pracy musi nawiązywać do literatury pięknej. Rozmiar pracy: A4. Technika dowolna (prosimy o nieużywanie plasteliny i szkła). Praca musi nadawać się do powieszenia. Praca indywidualna. W opisie pracy należy podać imię
i nazwisko twórcy i tytuł dzieła, do którego praca nawiązuje – załącznik do pobrania w bibliotece.

Uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych:

praca literacka inspirowana mottem konkursu. Temat pracy musi nawiązywać do literatury pięknej. Dowolna forma literacka. W tekście można zamieścić ilustrację wykonaną w dowolnej technice samodzielnie przez ucznia. Maksymalnie 2 strony w formacie A4, czcionka Times New Roman w rozmiarze 12, interlinia 1,5, standardowa wielkość marginesów. Format pliku pdf. Praca indywidualna. W opisie pracy należy podać imię

1. Wszystkie prace konkursowe muszą być wykonane samodzielnie przez uczestników.
  2. Szkoła może zgłosić do konkursu z każdej kategorii wiekowej maksymalnie 5 prac.
  3. Od wszystkich uczestników biorących udział w konkursie wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych i zgoda na rozpowszechnianie wizerunku – załącznik do pobrania w bibliotece.
  4. Prace literackie należy przesyłać wyłącznie pocztą elektroniczną. Do prac przesłanych elektronicznie należy obligatoryjnie dołączyć skan podpisanej zgody Rodzica/Opiekuna – załącznik do pobrania w bibliotece.
  5. Chętni uczniowie, chcący wziąć udział w konkursie, proszeni są o kontakt z biblioteką szkolną.
  6. Prace plastyczne składamy w bibliotece szkolnej – do dnia 13 stycznia 2017.
  7. Prace pisemne należy wysłać mailem do biblioteki szkolnej jako załącznik Word: biblioteka9@vp.pl – do dnia 18 stycznia 2017.
  8. Szczegółowy regulamin znajduje się w bibliotece szkolnej.

Małgorzata Woźna i Lidia Chudziak