Imieniny: Grzegorza, Karoliny

NIE MA NA ŚWIECIE PRZYJAŹNI, KTÓRA TRWA WIECZNIE. JEDYNYM WYJĄTKIEM JEST TA, KTÓRĄ OBDARZA NAS PIES

Dnia 20 maja, w sobotni poranek, dzieci z naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Gosią Woźną, Agnieszką Janaszak i Natalią Włodarczyk, przekazali zebrane dary Przytulisku u Wandy w Przyborówku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej przez parę tygodni dzielnie zbierali karmę dla psich i kocich mieszkańców schroniska. Dla niektórych uczestników wyjazdu nie była to pierwsza wizyta w schronisku, inni z kolei po raz pierwszy na własne oczy ujrzeli setki błagalnie wpatrujących się w nich oczu, proszących o zabranie do domu.Uczniowie, oprócz przekazania darów, uczestniczyli w sobotnim wolontariacie, bardzo dzielnie wyprowadzając psy na spacery oraz oddając się pracom schroniskowym.

Chłopców przydzielono do sprzątania słomy w budach, wywożenia taczek, zamiatania schroniska, jak również dolewania wody. Dziewczynki spacerowały w tym czasie z pieskami i wyczesywały je.

Ponadto, dzieci chciały wiedzieć, dlaczego zwierzęta straciły domy i trafiły do Przytuliska, poznały zwierzęcy świat zza krat oraz zobaczyły, że pomimo krzywdy ze strony ludzi, psy nadal potrafią okazywać radość na widok człowieka. Psiaki z pewnością wiele skorzystały z wizyty wytrwałych i wrażliwych na krzywdę zwierząt uczniów. Starsze pokolenie powinno brać z nich przykład i cieszyć się, że rośnie wspaniała grupa młodych przyjaciół zwierząt.

Dziękujemy także wszystkim, którzy włączyli się w naszą szkolną zbiórkę.

Należy pamiętać, że "Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." (Konrad Lorenz)

Małgorzata Woźna

Agnieszka Janaszak