WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK

Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczki » WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK

WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK

 

W dniach 16.05 - 20.05.2017 dziewiętnaścioro uczniów z naszej szkoły pod opieką Joanny Gromadeckiej i Magdaleny Ferfet uczestniczyło w językowym obozie szkoleniowym fundacji Euroweek w Długopolu Dolnym.

 

Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, praktycznych ćwiczeń w grupach, gier i zabaw symulacyjnych, prezentacji własnych talentów itp. Udział w programie Euroweek był dla nas wszystkich nowym doświadczeniem, nietypową formą nauki i okazją do poznania ludzi z różnych krajów i kontynentów m. in. z Filipin, Meksyku, Turcji, Azerbejdżanu, Chin, Indii, Kenii. Dzięki temu uczniowie uczyli się tolerancji i akceptacji różnorodności kulturowej. Codzienne kontakty z wolontariuszami umożliwiały również przełamywanie bariery językowej i rozwijania zarówno umiejętności komunikacyjnych jak i społecznych. Poza intensywną pracą na zajęciach był też czas na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka. Zwiedziliśmy Muzeum Filumenistyczne -czyli muzeum etykiet i zapałek oraz malowniczą Basztę Bramy Wodnej, byliśmy też w Domu Zdrojowym w Długopolu Zdroju. 
Zwieńczeniem kilkudniowego pobytu było wręczenie uczestnikom certyfikatów,  wspólne dzielenie się wrażeniami oraz podsumowanie warsztatów. Nasza szkoła również otrzymała certyfikat EuroWeek-Szkołą Liderów. Wzruszające było pożegnanie z wolontariuszami, podczas którego  niejednemu z nas zakręciła się łza w oku.

 

A oto niektóre opinie uczestników:

 

„Było fajnie. Atmosfera była bardzo miła. Poznałam wielu ludzi z całego świata”   J. Strzelecka kl. 4b


„Na Euroweeku było super. Miałam okazję poznać ludzi z innych krajów. Najbardziej podobało mi się kręcenie filmów. Najzabawniejszy był pan Masakra.” J. Matysiak.

„Extra były prace w grupach. Chciałbym pojechać tam jeszcze raz”  E. Sz. kl. 4

                                                                                                                                                                             J.G.